Для приживлювання та гарного урожаю потрібно дотримуватися правильної агротехніки посадки та вирощування дерев шовковиці, на сайті Агросила, ви можете придбати, якісні та здорові саджанці сортових сортів чорної, рожевої та білої шовковиці, з професійного розсадника, а також ознайомитись з основними правилами посадки та догляду за шовковицею.
Догляд за шовковицею дуже простий, тому що саджанці легко приживлюються і інтенсивно ростуть, але основною перевагою є витривалість до хвороб і шкідників. Хворобами і шкідниками культура майже не пошкоджується. Вам залишається тільки підібрати сорти які вам подобаються.
Терміни посадки:
Найкращий термін для посадки шовковиці осінню з середини жовтня до кінця листопада, весною можна садити як тільки розмерзається земля і до кінця квітня. Ми рекомендуємо здійснювати посадку в кінці осені або ранньою весною, оскільки це найкращий період для посадки дерев.
Місце посадки:
Перед посадкою саджанців вам потрібно правильно вибрати місце для посадки саджанців шовковиці. Пам’ятайте, ця плодова культура полюбляє світло і тепло. Шовковиця досить сильноросле дерево, розмір дерева, при виборі місця посадки обовязково врахуйте, що великі дерева ростуть до 5-7 метрів у висоту, і мають розлогу крону. До грунту культура не вибаглива.
Особливості посадки саджанців шовковиці:
- Між деревами дотримуватись дистанції мімум у 3-4 метри;
- При посадці обов’язково полити ямку;
- Місце щеплення саджанця при посадці повинно бути на рівні або трохи вище землі, коріння потрібно рівномірно розправити, при засипанні саджанця верхній шар землі (з ями, яку викопали) кидаємо на коріння, оскільки він багатший на поживні речовини, а нижній – на верх ями, знову поливаємо і добре утрамбовуємо посаджений саджанець.
- При посадці бажано обов’язково полити ямку і добре утрамбувати посаджений саджанець.
Вкорочування саджанців для кращого приживлювання і правильноого формування крони
- Для кращого приживлювання і набору зеленої маси в перший рік посадки саджанці шовковиці рекомендуються весною вкорочувати в середньму на 100-120см, від землі, це полегшить стрес після пересадки і процес приживлювання оскільки зменшується об'єм деревини для транспортування поживних речовин.
- Також вкорочування саджанців шовковиці проводиться для формування майбутньої крони дерева, особливо, якщо ви хочетете сформувати чашоподібну чи низьку крону.
- Зріз проводять під бруньку з нахилом, місце зрізу рекомендується обробити садовим варом.
Догляд за деревами шовковиці:
- У перший рік висадки обов’язково потрібний регулярний полив, а також проводити рихлення і мульчування землі навколо саджанця.
- Перед розпусканням і цвітіння за бажанням можете обробити дерева від грибкових захворювань препаратами на основі міді, Чемпіон, Косайд, Медян Екстра і т.п;
- Навколо молодих саджанців пристовбурні кола радіусом 50см, розпушують та прополюють;
- Регулярний полив саджанців в вперший рік посадки;
- Своєчасна формуюча та санітарна обрізка крони;
Підживлення шовковиці або тутового дерева
- Для кращого врожаю можна підживлювати органічними та мінеральними добривами.
- Органічні добрива: курячий послід, перепрілий гній, садовий компост, вносять раз у два-три роки у пристовбурні кола навесні та влітку. Якщо пристовбурні кола засіяні травою, то органічні підживлення можна взагалі не вносити.
- Мінеральні підживлення. Весна і до середини літа – час для внесення добрива із переважанням азоту. Друга половина літа та осінь: використовуйте добрива із калієм та фосфором;
Формування крони шовковиці та обрізка
Коли та чи потрібно обрізати шовковицю?
Шовковиця може рости і плодоносити навіть без обрізки і догляду але краще щороку проводити проріджувальну, формуючу і санітарні обрізку - це позначиться на якості плодів, полегшить збирання ягід, а також на естетичний вигляд дерева, адже крім смачних та корисних плодів дерево шовковиці володіє естетичним декоративним виглядом особливо в період вегетації.
- З першого року потрібно робити обрізку і формувати крону оскільки дерева шовковиці мають дуже сильний і інтенсивний ріст в молодому віці.
- Обрізку краще всього проводити навесні, до початку сокоруху. Але проріджувальну обрізку можна робити і протягом всього вегетуючого сезону.
- Обрізати шовковицю у морози – не можна.
Полив саджанців шовковиці
- Молоді саджанці поливають у міру підсипання ґрунту у перший рік посадки.
Хвороби та шкідники шовковиці
Хворобами і шкідниками культура майже не пошкоджується. Але для профілактики перед розпусканням і цвітіння за бажанням можете обробити дерева від грибкових захворювань препаратами на основі міді, Чемпіон, Косайд, Медян Екстра і т.п;