Дерево мигдалю – справжня розкіш. Ви милуватиметеся його неповторним кольором і смакуватимете дефіцитні горішки, якщо вивчите головні правила догляду за цією культурою.
В обіймах сонця
Мигдаль - світлолюбна і відносно зимостійка рослина, проте його цвіт треба захищати від весняних заморозків. Тому подбайте про те, щоб посадити рослину в сонячному місці, на підвищеній ділянці, захищеній від холодних північних вітрів. Чим далі на північ, тим має бути морозостійкішим сорт мигдаля який ви вирішили посадити.
Терміни посадки:
Найкращий термін для посадки черешні осінню з середини жовтня до кінця листопада, весною можна садити як тільки розмерзається земля і до кінця квітня.
Місце посадки:
Мигдаль краще висаджувати на легкі суглинки та звичайний чорнозем. Він любить ґрунти з високим вмістом вапна і ті, що добре провітрюються. Ґрунтові води на ділянці мають залягати глибоко. Проте вологі кислі та засолені глинисті ґрунти йому не підходять. Оптимальний pH кислотність ґрунту - 7,7.
Особливості посадки саджанців мигдалю:
- Між деревами дотримуватись дистанції мінімум у 3 метри;
- При посадці обов’язково полити ямку;
- Місце щеплення саджанця при посадці повинно бути на рівні або трохи вище землі, коріння потрібно рівномірно розправити, при засипанні саджанця верхній шар землі (з ями, яку викопали) кидаємо на коріння, оскільки він багатший на поживні речовини, а нижній – на верх ями, знову поливаємо і добре утрамбовуємо посаджений саджанець.
- Посадкову яму за бажанням можна удобрити органічними добривами: курячий послід, перепрілий гній, і т.д, для цього викопується глибока яма 80-80см, добрива засипаються на дно ямки потім обовязково засипається шаром грунту десь 20см, і потім висаджується саджанець, якщо ви добре підживили посадкову яму, то 3-4 роки під молоді саджанці можна добрива не вносити.
Вкорочування саджанців для кращого приживлювання
- Для кращого приживлювання і набору зеленої маси в перший рік посадки саджанці мигдаля рекомендуються весною вкорочувати в середньму на 100-120см, від землі, це полегшить стрес після пересадки і процес приживлювання оскільки зменшується об'єм деревини для транспортування поживних речовин.
- Також провести проріджування крони оскільки всі саджанці мигдаля густо кроновані.
Догляд за мигдалем:
- У перший рік висадки обов’язково потрібний регулярний полив, а також проводити рихлення і мульчування землі навколо саджанця.
- Перед розпусканням і цвітіння потрібно обробити дерева від грибкових захворювань препаратами на основі міді, Чемпіон, Косайд, Медян Екстра і т.п;
- Навколо молодих саджанців пристовбурні кола радіусом 50см, розпушують та прополюють ;
- Регулярний полив саджанців в вперший рік посадки;
- Підживлення по сезону;
- Своєчасна формуюча та санітарна обрізка крони;
- Захист та профілактика шкідників та хвороб;