Посадка гортензії у відкритий грунт

Місце висадки: гортензії люблять сонячні місця, або півтінь.

Найкращий час посадки: навесні або осінню. Висаджувати рослини з контейнера можна навіть влітку, головне притінити саджанець і добре поливати.

Посадка: рослина любить рихлий та кислий ґрунт, посадку слід здійснювати в підготовлений поживний та підкислений субстрат з гарним дренажем. В його складі мають бути пісок, торф, перегній. Все в рівних частинах. Субстрат можна приготувати самостійно або придбати вже готовий.Кислотність ґрунту рекомендують кислий або ж нейтральний, ступінь кислотності грунту рН 4-6.  Лужний або слабокислий ґрунт рН 7+ може нашкодити рослині через брак заліза в її складі.

Заздалегідь потрібно підготувати ямки розміром, в 2 рази більші кореневій системі гортензії. На дні лунки робиться дренаж. Дренаж дуже потрібен для гортензії. Дренаж можна сформувати з битої глини, цегли, гальки, керамзіту. Висота шару має бути 10 см. Дренаж дає можливість видаляти з ґрунту зайву вологу. 

Гортензію витягують з контейнера і поміщають в ямку. Слід присипати коріння ґрунтом і злегка натиснути. Рясний полив - обов'язкова умова після посадки.

Догляд за гортензією
 
Полив - рослина вологолюбна, полив рясний та регулярний особливо під час цвітіння, однак не варто допускати перезволоження, та застою води в прикореневій частині.

Освітленість - рослина неймовірно любить світло. Але, прямі палючі промені здатні нашкодити ніжним пелюсткам і квітка може загинути. Відповідна для висадки місцевість - сад з легкою півтінню в полуденну спеку.
 
Обрізка - гортензію потрібно обрізати восени, щоб навесні вона дала нові та молоді пагони. Процедуру проводять, коли листя вже опало, але не перед самою зимою. Навесні гортензії можна обрізати рано. Треба встигнути до того моменту, поки не прокинулись бруньки. Сильні і здорові бруньки з'являються завдяки своєчасному видаленню старих суцвіть.  Гілки, які занадто щільно розташовані один до одного, видаляються під корінь.
 
Підживлення - не потрібно перегодовувати рослину органічними та азотними добривами, адже це стимулює надмірне зростання зеленої маси, а цвітіння може бути слабке.

  • Кущі удобрюються добривами з вмістом азоту в перших числах весни, коли вегетаційний процес тільки починається.
  • Для кращого цвітіння рекомендуються підживлювати калійними добривами.

 
Укриття на зиму - надійне зимове укриття знадобиться навіть найморозостійкішим видам гортензії. Якщо не вдалося уникнути обмороження пагонів, слід негайно розтащувати рослину в парнику. Після закінчення деякого часу гортензія оживе завдяки тривалому вегетаційного періоду.
 
Паразити - одна з основних переваг рослини - неймовірна стійкість до захворювань і шкідників.

Гортензія — це справжнє диво та гордість, коли вона росте велика та яскраво цвіте. З нею буває складно, але результат того вартий. Сподіваємось, що основні рекомендації допоможуть виростити гарну, здорову рослину з великими суцвіттями.