Для приживлювання та гарного урожаю потрібно дотримуватися правильної агротехніки посадки та вирощування фундука, на сайті Агросила, ви можете придбати, якісні та здорові саджанці скороплідних сортів фундука, з професійного розсадника, а також ознайомитись з основними правилами посадки та догляду за деревами фундука.

Саджанці повинні бути лише вегетативного розмноження (вкоріненні пагони). Відстань при посадці залежить від родючості грунту і сили росту рослин. Найбільш часто використовуваний інтервал становить 5 х 4м. і 6 х 3м., в той час для слабких сортів (повільно зростаючих) відстань може бути дещо менше. Завдяки перехресному запиленню ліщини, краще садити декілька сортів, які будуть запилювати одне одного.

Терміни посадки:

Найкращий термін для посадки фундука осінню з середини жовтня до кінця листопада, весною можна садити як тільки розмерзається земля і до кінця квітня.  Зростання фундука починається дуже рано, тож найкраще садити восени.

Місце посадки:

Найбільш підходящим розміщення для саджанців фундука є пагорби особливо на півночі, північному — заході, а гіршим є південне розміщення, а також западини в нижній частині долин річок і струмків. Саджанці саджаємо в захищеному від вітрів місці, особливо взимку. Крім того, важливо, щоб не відбувалось короткочасне потепління взимку. Фундук- рослина, для якої температура вище нуля градусів може бути початком відновлення зростання, швидке охолодження припинить проектування нових пагонів рослин, що в свою чергу сприятиме відсутності зростання в весняний сезон. Саджанці фундука досить витривалі, можуть витримати без пошкодження навіть температуру до — 30 градусів С. 

Особливості посадки саджанців фундука:

  • Розмір ями (діаметр 50-60 см, глибина 40-50 см). Садити рекомендовано на сонячній ділянці.
  • На дно ями купкою висипаємо від 200 г “Амофосу”. Із землею не перемішуємо.
  • На добриво ставимо перегній (від 3 кг), після чого засипаємо землею (від 5 см). Вік перегною має бути мінімум 1 рік, бажано 2-3.
  • Якщо перегною немає, то просто засипати добриво верхнім родючим шаром землі.
  • Тепер ставимо саджанець, заглибивши стебло до “рубця” розвитку відводка (приблизно, 3-4 см).
  • Посадкову яму полити, щоб її стіни не відбирали воду при поливі, особливу увагу приділити глибині посадки відводків, в ідеалі коренева шийка повинна  бути на 5 см  нижче землі, в середньому саджанець садиться на глибину 15 до 20 см.
  • Засипаємо землею, утрамбовуємо, і заливаємо водою (20-30 л).
  • Мульчуємо саджанці, до прикладу соломою. 
  • Коли вода осяде, можна підв’язати і обрізати саджанці (залишаємо 4-5 бруньок), а так само побілити їх і особливо добре місце зрізу.
  • Головне при закладці промислового чи домашнього саду фундука – це садити саджанці вегетативних відводків, тому що відводки фундука на 100% передають сортову форму і дуже рано вступають в плодоношення, сіянці не радимо садити, оскільки втрачається сортоформа і сіянець дуже пізно вступає в плодоношення – 5-10 р. після посадки.

Формування крони фундука

Рекомендується вирощування фундука одном стволом, тому що в такому вигляді він легше підтримує нормальну, відкриту до світла, форму крони. Також здійснюється обрізка кореневої порослі та слабких пагонів до 3-5, тому що фундук з загущеною кроною та від тіні сусідніх рослин знижує врожайність.

Полив саджанців фундука

  • Молоді саджанці поливають у міру підсипання ґрунту у перші 2-3 роки.
  • Дорослі дерева потребують трьох основних рясних поливів: на самому початку цвітіння, у період наливу плодів, вологозарядний полив восени (після листопаду – рясний полив, із промоканням ґрунту на 80 см).